Skvottimine võhikutele

Stseen lavastusest “Skvottimine võhikutele”. Foto: Tõstamaa suveteater

Autor ja lavastaja Gerda Kordemets
Mängivad: Kersti Tombak ja Andrus Vaarik, kunstnik Kristjan Suits

«Skvottimine võhikutele» on näidend omanditundest ja armastusest, kinnisvarast ja inimestest. Ennekõike on see aga lugu sellest, et õnne ei saa planeerida. See juhtub sinuga siis, kui sa seda kõige vähem ootad.

Baltisakslaste järeltulija Hedvig on lahutusest teenitud raha eest ostnud tagasi esivanemate mõisa Liivimaal. Kohale jõudes avastab ta, et keegi juba elab tema häärberis. Dokumentideta skvotter Eeri mõjub pisut lihtsameelsena – hiljem selgubki, et paar aastat tagasi välja kolinud hooldekodu on Eeri maha unustanud.

Eeri keeldub väljakolimast, kuid ka Hedvig ei anna alla. Esimesest ehmatusest toibunud, asub ta asju ajama. Mõisa remont on vaja käima saada. Eeri on vaja kuidagi majast välja saada. Kuid loomulikult ei laabu miski nii, nagu tahaks, ning nagu ikka, harjutakse selleski majapidamises ajapikku ajutise asjakorraldusega. Ühel päeval hakkab Hedvig märkama, et Eeri oma vähenõudlikkuse, tagasihoidlikkuse ja peaaegu piiritu sallivusega meeldib talle.

Loo käigus muutub Eeri Hedvigi ja ka vaataja jaoks üha «normaalsemaks» ja sümpaatsemaks. Vastu igasugust loogikat areneb Eeri ja Hedvigi vahel välja omamoodi armastus. Hedvig otsustab, et ei aja Eerit hooldekodusse, vaid laseb tal ka tulevikus mõisahäärberis elada.

Kõik hakkab korraga otsekui lahenema. Ja just siis saab Eeri insuldi. Aga kiirabi tuleb siia kolkasse kaua…

Piletid hinnaga 18 eurot Piletilevist.

Kõik etendused toimuvad Tõstamaa mõisas.

1. august kell 19 esietendus
2. august kell 15.00 ja 19.00
5. ja 6. august kell 19.00
9. august kell 15.00 ja 19.00
13. ja 14. august kell 19.00
15., 16. ja 23. august kell 15.00 ja 19.00

Suveteatri etendus “SKVOTTIMINE VÕHIKUTELE”